::..İgRa..::
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
::..İgRa..::

Oku.! Yaradan Rabbinin Adıyla Oku...!

AnasayfaAnasayfa  igra Blogigra Blog  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum)

4 posters
YazarMesaj
igra
Genel Yönetici
Genel Yönetici
igra

Job/hobbies : madem ölüm tek bir defa gelecek,,,ODA neden ALLAH için olmasın...

Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum) Empty
MesajKonu: Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum)   Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 12:06 pm

Cocuk, buyukbabasinin mektup yazisini izliyordu. Birden sordu:
- Bizim basimizdan gecen bir olayi mi yaziyorsun? Benimle ilgili bir hikâye olma ihtimali var mi?

Buyukbaba yazmayi kesti, gulumsedi ve torununa soyle dedi :
- Dogru, senin hakkinda yaziyorum. Ama kullandigim kursun kalem yazdigim kelimelerden cok daha onemli. Umarim buyudugunde bu kalemi sen de seversin.

Cocuk kaleme merakla bakti ama ozel bir sey goremedi.
- Iyi ama bu kalem benim hayatimda gordugum diger kalemlerden hic farkli degil ki!

- Bu tamamen nesnelere nasil baktiginla ilgili. Bu kalemin bes onemli ozelligi var ve sen de bu ozellikleri kendinde benimseyebilirsen hep dunyayla barisIk bir insan olursun.

Birinci ozellik: Harika seyler yapabilirsin ama attigin adimlari yonlendiren bir el oldugunu asla unutma. Bizim icin bu el Tanri'dir ve her zaman kendi kudretiyle bizi o yonlendirir.

Ikinci ozellik: Zaman zaman her ne yaziyorsam durmam ve kalemimin ucunu acmam gerekir. Bu kaleme biraz aci cektirse de sonucta daha sivri olmasini saglar. Bu yuzden bazi acilara gogus germeyi ogrenmelisin, bu acilar seni daha iyi bir insan yapar.

Ucuncu ozellik: Kursun kalem, yanlis bir sey yazdiginda bunu bir silgiyle silmene her zaman olanak tanir. Yaptigimiz bir seyi sonradan duzeltmenin kotu bir sey olmadigini anlamalisin, aksine bu bizi adalet yolunda tutmaya yarayan en onemli seylerden biridir.

Dorduncu ozellik: Kursun kalemin en onemli kismi, kalemin yapildigi ahsabi ya da disari yansiyan sekli degil, icerisinde yer alan kursunudur. O yuzden her zaman kendi icine bakmali, en cok onu korumalisin.

Besinci ve son ozelligi ise her zaman bir iz birakmasidir. Ayni sekilde sen de hayatta yaptigin her seyin bir iz birakacagini bilmeli ve her hareketinin farkinda olmalisin.

Paulo Coelho
https://igra.1forum.biz
TOPRAK
Moderatör
Moderatör
TOPRAK

MesajKonu: Geri: Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum)   Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 1:46 pm

1

güzel bir yazıymış...BEni en çok etkileyen madde 5. maddeydi...Kesinlikle doğru bir cümle...
igra
Genel Yönetici
Genel Yönetici
igra

Job/hobbies : madem ölüm tek bir defa gelecek,,,ODA neden ALLAH için olmasın...

MesajKonu: Geri: Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum)   Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 7:11 pm

bıravo katılıyorum
https://igra.1forum.biz
ßy_wolqan
Genel Yönetici
Genel Yönetici
ßy_wolqan

Nereden : Yalova
Job/hobbies : Olduğun Gibi Görün

MesajKonu: Geri: Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum)   Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum) Icon_minitimePaz Mayıs 18, 2008 11:08 am

sağol sağol sağol 1
NURUSEMU77
Moderatör
Moderatör
NURUSEMU77

MesajKonu: Geri: Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum)   Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum) Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 11:59 pm

DOĞRU SÖZE NE DENİR.....BENCE TÜM MADDELERİ TEKRAR TEKRAR OKUYUN...ÇOOOOOK DERS ALINACAK ŞEYLER VAR ANLAYANA....
C.C

Kurşun Kalem(lütfen okuyun yorum bekliyorum)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-